„Pożar Domu Dziecka”

28 grudnia 2017r. przed godz. 20 Miejskie Stanowisko Kierowania w Zabrzu otrzymało informację o pożarze poprzez system sygnalizacji pożaru w budynku Domu Dziecka zlokalizowanego w Parku Hutniczym w Zabrzu.

Na miejsce zdarzenia zadysponowano 4 zastępy PSP z Zabrza, na miejsce zdarzenia udał się także Komendant Miejski PSP w Zabrzu. Po przybyciu na miejsce zdarzenia wszystkie osoby przebywające w obiekcie (19 dzieci oraz 2 opiekunów) opuściło bezpiecznie obiekt.  Pożarem objęte było jedno z pomieszczeń mieszkalnych na I piętrze obiektu. 

Działanie polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu dwóch prądów wody w natarciu do palącego się pomieszczenia. Dzięki szybkiej i sprawnej akcji gaśniczej strażakom udało się nie dopuścić do rozprzestrzenienia się ognia poza pomieszczenie objęte pożarem.

W wyniku zdarzenia nikt z będących w obiekcie osób nie ucierpiał, a spaleniu uległo wyposażenie pokoju, a także zniszczone zostały w wyniku wysokiej temperatury i zadymienia sąsiadujące pomieszczenia.