Śląski Komendant Wojewódzki PSP spotkał się z medalistą Igrzysk Olimpijskich Służb Mundurowych w Chinach

21 sierpnia 2019 roku w siedzibie Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach, Śląski Komendant Wojewódzki nadbryg. Jacek Kleszczewski gościł dwukrotnego medalistę Igrzysk Olimpijskich Służb Mundurowych w Chinach. W spotkaniu uczestniczył również Zastępca Śląskiego Komendata Wojewódzkiego PSP st. bryg. Bogdan Jędrocha.

Reprezentujący Komendę Wojewódzką PSP w Katowicach młodszy aspirant Mateusz Chowaniec, dla którego były to pierwsze Igrzyska Olimpijskie, zdobył w pływaniu dwa medale. W pierwszym dniu zawodów, podczas rywalizacji na 100 m stylem klasycznym, stanął na najniższym stopniu podium, poprawiając rekord życiowy o ponad dwie sekundy. Następnego dnia zdobył srebrny medal w pływaniu stylem dowolnym na 200 m, poprawiając swój rekord życiowy o cztery sekundy.

W trakcie spotkania Śląski Komendant Wojewódzki PSP pogratulował zdobytego tytułu oraz życzył dalszych osiągnięć sportowych i sukcesów w służbie. Za udział w igrzyskach olimpijskich oraz wspaniałe reprezentowanie formacji na arenie światowej nadbryg. Jacek Kleszczewski wręczył medaliście list gratulacyjny oraz wyróżnił go nagrodą pieniężną.

Igrzyska Olimpijskie Służb Mundurowych odbyły się w dniach 8-18 sierpnia 2019 roku w Chinach. Organizowane co dwa lata, zawody cieszą się ogromną popularnością zarówno wśród aktywnych, jak i emerytowanych funkcjonariuszy – strażaków, policjantów i przedstawicieli innych służb mundurowych z całego świata. Zawodnicy rywalizowali w 61 konkurencjach.