Wręczenie gratulacji bohaterowi.

W dniu 30 maja 2017r. doszło do tragicznego zdarzenia w Zabrzu – Makoszowach. Około godziny 16.00 nad staw przyszła czteroosobowa rodzina. 57-latek postanowił przepłynąć staw wpław wraz z 6-letnią córką. Będąc w połowie akwenu, mężczyzna znalazł się nagle pod wodą. 14-letni brat dziewczynki ruszył jej na pomoc, jednak po chwili sam również potrzebował pomocy. Jego wołanie usłyszał 17-letni Adrian Pięta, który przyszedł nad staw odpocząć. Bez wahania wskoczył do wody i popłynął w stronę rodzeństwa. Pomógł 6-latce bezpiecznie dotrzeć do brzegu. 14-latek o własnych siłach zdołał wydostać się z wody. Po przekazaniu dziecka matce, nastolatek ponownie wskoczył do wody w celu uratowania mężczyzny. Niestety, pomimo podjętej próby nie udało się go odnaleźć. Dziewczynce nic się nie stało i przebywa pod opieką rodziny. Pan Adrian Pięta zgłosił również całe zdarzenie na numer alarmowy.

W związku z bohaterską postawą Pana Adriana Pięty, która została zauważona i wysoko oceniona przez służby ratownicze działające po zgłoszeniu w miejscu dramatu – Państwową Straż Pożarną, Państwowe Ratownictwo Medyczne oraz Policję. Słowa uznania wyrażne zostały przez Władze Miasta, mieszkańców i w mediach społecznościowych.

Z inicjatywy Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej wspólnie z Dyrekcją  Centrum Kształcenia Ogólnego i Zawodowego w Zabrzu zorganizowane zostały warsztaty szkoleniowe dla uczniów z zakresu pierwszej pomocy oraz zasad bezpiecznego wypoczynku nad wodą i na wodzie. Warsztaty rozpoczęły się od gratulacji złożonych p. Adrianowi od Dyrekcji Szkoły. Następnie Komendant Miejski PSP w Zabrzu – bryg mgr inż. Kamil Kwosek w obecności p.o. Zastępcy Komendanta Miejskiego PSP w Zabrzu – bryg. mgr inż. Jerzego Nierobisza, podziękował bohaterowi za podjęte wówczas działanie i wręczył list gratulacyjny wraz z upominkami. V-ce Prezes Zarządu Górnika Zabrze – Pan Andrzej Pasek nagrodził p. Adriana koszulką oraz karnetem na najbliższy sezon piłkarski

Strażacy jednostki ratowniczo-gaśniczej przeprowadzili szkolenie dla młodzieży.